MediDent Clinic

Dentální hygiena

Odborná péče o chrup je nedílnou součástí prevence vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontózy (úbytku kosti). Je však třeba si uvědomit, že jen samotné profesionální čištění zubů v zubní ordinaci Vás problémů zcela nezbaví. Proto Vás rádi naučíme, jak efektivně odstraňovat zubní povlak s bakteriemi, které jsou příčinou všech onemocnění.

Samotný proces dentální hygieny se skládá z několika fází. Ultrazvukem a kyretami odstraníme zubní kámen. Pískováním eliminujeme pigmentové skvrny z cigaret, čaje a kávy a lešticími pastami zuby dokonale vyhladíme. Na závěr budete poučeni o správné technice čištění zubů.

Záchovná stomatologie

Již z názvu vyplývá, že se zabývá zachováním zubů, které jsou kazem nebo úrazem poškozeny. Snažíme se obnovit jejich původní anatomický, estetický a hlavně funkční stav. V naší ambulanci používáme nejmodernější fotokompozitní a skloionomerní materiály, které dokonale splňují výše zmíněné požadavky.

Ošetření kořenových kanálků

K terapii kořenových kanálků přistupujeme v případě, že se neošetřený zubní kaz dostane až do zubního nervu a zub začne bolet. V ambulanci provádíme léčbu kořenových kanálků za použití operačního mikroskopu, který poskytne zvětšení potřebné k dokonalému ošetření.

Pedostomatologie

Přijímáme dětské pacienty pouze našich stálých klientů.

Péče o dětský chrup je stejně důležitá a nezbytná jako o chrup dospělých. Rodič by si měl být vědom, že za stav chrupu svého dítěte je odpovědný on sám, a proto by mu měl s hygienou vždy pomáhat a dočišťovat jeho zoubky aspoň do devíti let. O dítě se zubní lékař stará od jednoho roku, kdy sleduje vývoj chrupu, informuje rodiče o prevenci kazu a doporučuje vhodné stravovací návyky. Dále dohlíží na úroveň hygieny a odstranění zlozvyků, které vedou k ortodontickým chybám.

Zubní chirurgie

Zahrnuje především extrakce zubů, které už není možné zachránit.

Extrakce zubů moudrosti, které brání ostatním zubům prořezat se, a extrakce před chemoterapií a ozařováním. Všechny zákroky jsou prováděny v lokální anestezii (znecitlivění).

Estetická stomatologie

V rámci estetické stomatologie se naše zubní ordinace zabývá zhotovováním zubních faset, korunek z dentální keramiky, estetických zubních výplní z fotokompozitních materiálů a bělením zubů.

Zubní fasety jsou tenké keramické plátky, kterými můžeme měnit tvar, barvu a další nepravidelnosti zubů a tím vytvořit dokonalý přirozený úsměv.

Bělení zubů v naší ordinaci provádíme dvojfázovou metodou PureWhitening, která zaručuje dosažení přirozeného a trvalého efektu. To je zajištěno díky jedinečnému složení bělícího gelu, který je při této metodě připravován konkrétně pro každého pacienta.

Více Vám rádi sdělíme během návštevy naší ordinace.